Ribbentrop-Beck. Czy pakt Polska-Niemcy był możliwy?

nominacja jury
Autor: Piotr Gursztyn
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2018-04-18
Kategoria: Historia niebanalna
ISBN: 978-83-271-5758-4
Ilość stron: 368

Znany dziennikarz, a także historyk Piotr Gursztyn rozprawia się z kontrowersyjną tezą o potencjalnym sojuszu polsko-hitlerowskim.

 

"Piotr Gursztyn przekonująco udowadnia, dlaczego współpraca z Hitlerem stanowiła ślepą uliczkę, na końcu której Polacy i tak doświadczyliby klęski, a przy okazji okryli się hańbą. Ciekawie napisana i solidnie udokumentowana pozycja."

prof. Antoni Dudek, politolog, historyk, badacz najnowszych dziejów Polski

 

"To celne i wyczerpujące podsumowanie dyskusji o tym, czy Polska mogła uniknąć swojego losu podczas drugiej wojny światowej. Świetna
historyczna publicystyka."

Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego

 

"Autor chwycił rewizjonistycznego byka za rogi. Pokazał, że flirt z Hitlerem byłby wasalizacją Polski. Pisze ze swadą i znajomością epoki."

Piotr Semka, publicysta, dziennikarz

 

"Książka Piotra Gursztyna to poważna odpowiedź na niepoważne zabawy historią. Autor pokazuje na dziesiątkach przykładów, że wiara w porozumienie z Hitlerem to złudzenie. A przy okazji barwnie opowiada historię zbliżania się świata i Polski do przepaści."

Piotr Zaremba, historyk, publicysta, komentator polityczny

 

"Publikacja jest skuteczną odtrutką na bałamutne tezy „rewizjonistów” rojących, że II Rzeczpospolita mogła porozumiewając się z Niemcami, uniknąć tragedii okupacji i odnieść zwycięstwo. To książka naukowa, ale nie sposób się od niej oderwać, choć, niestety, znamy zakończenie."

Bronisław Wildstein, pisarz, publicysta

Patroni medialni
logo 1logo 2logo 3logo 4logo 5logo 6logo 7