Czerniawski. Polak, który oszukał Hitlera

nominacja internautów
Autor: Andrzej Brzeziecki
Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2018-04-25
Kategoria: W rolach głównych
ISBN: 9788380496590
Ilość stron: 328

Roman Czerniawski, znany również jako Walenty, Armand, Hubert i Brutus. Jeden z największych agentów w historii europejskiego wywiadu. Innowator, którego generał Sikorski osobiście odznaczył orderem Virtuti Militari. Człowiek, który rozkazywał Francuzom, wzbudzał podziw Abwehry, pracował dla rządu Jego Królewskiej Mości, oszukał Hitlera, a przede wszystkim służył Polsce.

Na podstawie m.in. niedawno odtajnionych dokumentów z archiwów brytyjskich służb specjalnych Andrzej Brzeziecki kreśli portret jednego z najbardziej bohaterskich Polaków działających w wywiadzie podczas II wojny światowej. Ten ekscentryczny mężczyzna zaskakiwał największych przywódców Europejskich swoim sprytem, pomysłowością i niestandardowymi metodami konspiracyjnymi, a jego życiorys z powodzeniem mógłby posłużyć Ianowi Flemingowi za wzór przy tworzeniu postaci Jamesa Bonda, z którym dzielił także słabość do płci pięknej.

,,Czerniawski. Polak, który oszukał Hitlera" to trzymająca w napięciu książka o człowieku, którego marzeniem, było rozegranie ,,wielkiej gry" o niepodległość Polski i który nigdy nie zapominał, skąd pochodzi i o czyją wolność walczy.

,,Wspaniała opowieść o niezwykłym bohaterze w czasach wojennej zawieruchy. Gorąco polecam." Vincent V. Severski

Patroni medialni
logo 1logo 2logo 3logo 4logo 5logo 6logo 7