Autobiografia Nikoli Tesli

nominacja internautów
Autor: Wprowadzenie i red. naukowa Damian Łukasz Tarkowski
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Kucharski
Data wydania: 2017-05-10
Kategoria: W rolach głównych
ISBN: 978-83-64232-21-3
Ilość‡ stron: Ilość stron: 128
Nikola Tesla miał 63 lata kiedy tekst tej książki ukazał się po raz pierwszy w czasopiśmie „Electrical Experimenter” w 1919 roku w Stanach Zjednoczonych. Moje wynalazki. Autobiografia Nikoli Tesli to pozycja, którą wybitny konstruktor i wynalazca poświęcił w szczególności młodym pasjonatom inżynierii elektrycznej, dzieląc się z nimi wspomnieniami pasjonującej i trudnej drogi życia wynalazcy.

Jest kilka powodów, dla których autobiografa Nikoli Tesli jest książką niezwykle wartościową zarówno dla młodych osób poszukujących drogi działalności naukowej bądź twórczej, jak i tych, którzy już tę drogę wybrali, a w niniejszej pozycji będą poszukiwać wiadomości, które pozwolą im wniknąć nie tylko w dorobek wybitnego wynalazcy, ale także w pewnym sensie podążyć jego drogą, w czym pomocna okaże się m.in. proponowana przez Teslę literatura oraz opis sposobu organizacji pracy.

Wartość tej książki kryje się w intencjach, które przyświecały genialnemu inżynierowi przy spisywaniu jej treści adresowanej do młodych wynalazców pracy. Może być źródłem inspiracji, motywacji i nośnikiem wiedzy. Posiada potencjał dydaktyczny z dozą solidnej dawki informacji odnośnie tego, które ze swoich wynalazków dojrzały Nikola Tesla cenił najbardziej i dlaczego je wyróżnił.
Patroni medialni
logo 1logo 2logo 3logo 4logo 5logo 6logo 7