300 lat milczenia. W poszukiwaniu ukrytych japońskich chrześcijan

nominacja jury
Autor: John Dougill
Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2017-02-24
Kategoria: Historia niebanalna
ISBN: 9788326824906
Ilość‡ stron: Ilość stron: 320

Historia prześladowań, tajemnicy i przetrwania, która zainspirowała MARTINA SCORSESE do filmu ,,MILCZENIE"

Fascynujący reportaż i nieznana, wstrząsająca historia. John Dougill, niczym detektyw docierał do potomków ukrywających na japońskich wyspach chrześcijan. Ludzi, którzy przez stulecia musieli ukrywać swoją wiarę, której otwarte wyznawanie groziło prześladowaniami, torturami i śmiercią.

Wszystko zaczęło się w roku 1543, gdy u japońskich brzegów przypadkowo, bo zbaczając z kursu, zacumowała dżonka z dwoma portugalskimi jezuitami na pokładzie. Pierwsi Europejczycy byli nie mniej zaskoczeni mieszkańcami i ich obyczajami, co tubylcy. Podróżni pokazali zachwyconym Japończykom muszkiet. Sześć lat później - Biblię.

Jak zmieniła się przyniesiona z Europy wiara w Jezusa w zderzeniu z japońską mentalnością i kulturą? Dlaczego stała się przedmiotem nienawiści japońskich władców a jej wyznawcy byli masowo skazywani na śmierć?

Autor wplata w barwną opowieść filmy Kurosawy, wizytę Jana Pawła II w Nagasaki znaną z serialu powieść ,,Szogun" i syndrom ,,Madame Butterfly" i historię Shusaku Endo, jego ,,Milczenia" i spotkania pisarza z Martinem Scorsese, przez trzydzieści lat myślącym o ekranizacji, którą właśnie zrealizował.

"To jedna z najważniejszych książek o Japonii, jaka powstała w ostatnich latach."

Chris Rowthorn, autor przewodników Lonely Planet Japan i Lonely Planet Kyoto

,,Milczenie" Martina Scorsese w kinach od 17 lutego!

Patroni medialni
logo 1logo 2logo 3logo 4logo 5logo 6logo 7