Hardy, Pióro i ja

Autor: Krzysztof Mierzejewski
Wydawnictwo: Erica
Data wydania: 2016-04-11
Kategoria: Historia niebanalna
ISBN: 9788364185878
Ilość‡ stron: Ilość stron: 55

Hardy, Pióro i ja to opowieść o polskiej husarii, przygodzie, niebezpieczeństwie oraz najwspanialszych cnotach - odwadze i przyjaźni.

 

Wspaniała lektura nie tylko dla młodych poszukiwaczy przygód, ale także dla ich rodziców i dziadków!

 

Poznajmy świat najsławniejszej polskiej jazdy - husarii. Wspólnie z dziećmi przenieśmy się w czasy, kiedy nie było wątpliwości, co jest dobre, a co złe, co w życiu ma znaczenie, a co nie jest nic warte.

 

Krzysztof Mierzejewski ur. w 1975 r. w Gdyni, obecnie mieszka w Gdańsku. Autor książek historycznych, społecznych, obyczajowych. Miłośnik historii, szczególnie bliskie jest mu średniowiecze oraz okres Polski szlacheckiej.

 

Mam dwanaście lat i na imię mi Karol. Mieszkam w dużym, drewnianym dworze, z mamą, tatą, dziadkami i czwórką rodzeństwa. Razem z nami mieszka też służba. Kilkoro z nich śpi nawet w naszym domu, a pozostali w budynkach, które stoją obok. Moja mama ma na imię Konstancja i bardzo ją kocham. Mój tata nazywa się Aleksander. Podziwiam go. Jest bardzo mądry, szlachetny i silny. Zawsze wie, co trzeba powiedzieć albo zrobić. Jest husarzem. O moim rodzeństwie opowiem później. Jeśli nie zapomnę.

 

Fragment książki

Patroni medialni
logo 1logo 2logo 3logo 4logo 5logo 6logo 7