Patroni
logo 1logo 2logo 3logo 4logo 5logo 6logo 7

Królowie przeklęci. Kiedy król gubi swój kraj

Autor: Maurice Druon
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2011-10-05
Kategoria:
ISBN: 978-83-7515-161-9
Ilość stron: 344
kup
kup
Filip Walezjusz miał syna, którego zaraza – niestety! – oszczędziła. Francja jeszcze nie sięgnęła dna nędzy i rozpaczy, lecz ściągną ją tam teraz rządy Jana II, mylnie zwanego Dobrym. Panowanie dynastii Walezjuszów sprowadza na Francję serię nieszczęść i katastrof. Król Anglii rości sobie prawa do tronu, jego armia pustoszy królestwo, lud ugina się pod jarzmem podatków, a epidemia czarnej śmierci zbiera obfite żniwo. Czy Francja zdoła podnieść się z upadku?

Ostatni tom mistrzowskiego cyklu Maurice’a Druona ukazuje, jak szybko pycha i ignorancja władców oraz prywata i egoizm możnych mogą doprowadzić dumny i potężny kraj do ruiny.


Maurice Druon (1918–2009) – francuski pisarz i polityk. Laureat Nagrody Goncourtów za powieść Les grandes familles. Jego najsłynniejszym dziełem jest siedmiotomowy cykl Królowie przeklęci, którego akcja rozpoczyna się kilkanaście lat przed wybuchem wojny stuletniej. Powieści z tej serii zostały przetłumaczone na kilkanaście języków, były wielokrotnie wznawiane, a także dwukrotnie sfilmowane. Królowie przeklęci to międzynarodowy bestseller.